Start arrow Artykuły
Artykuły
Skarga na kierowniczkę Referatu Zagospodarowania Przestrzennego i Ochr. Środowiska

    Długo wahałem się zanim napisałem te skargę, w pięcioletniej działalności Stowarzyszenia Samorządność jest to pierwsza skarga. Do tej pory unikaliśmy pism  trybu skargowego, pozwów , zawiadomień do prokuratury  lub protestów wobec Organów Gminy  czy pracowników Urzędu Gminy. Jednakże zachowanie Pani kierowniczki było tak irytujące , że postanowiłem  złożyć skargę. Wystarczyło przecież tylko odrobinę życzliwości i dobrej woli z jej strony, ale Pani postanowiła bez skrupułów  pokazać mieszkańcowi miejsce w szyku, pokazać swoją stanowczość i władzę   więc pytam  dlaczego ja mam mieć skrupuły. Przy okazji wyszło, że Pani pragnąca  rygorystycznie przestrzegać prawa ,  nie zna prawa i sama go nie przestrzega (od roku 2004 do 2009 nieprawidłowo wypełniała oświadczenia majątkowe )za co grozi odpowiedzialność karna z art. 133 §1 kodeksu karnego . Założyliśmy Stowarzyszenie po to aby życie publiczne w Gminie było jawne, przejrzyste i uczciwe, aby rozwijać społeczeństwo obywatelskie i aby prawa obywatelskie były szanowane i respektowane. Dlatego skarga jest uzasadniona gdyż jest to realizacja naszych regulaminowych celów. Mamy nadzieję że ta skarga przyczyni się do podniesienia standardów obsługi interesantów w tym referacie. W Urzędzie Gminy pracuje wiele osób o wysokiej kulturze osobistej, gotowych udzielić  informacji, załatwić sprawę bez zbędnej zwłoki, wykonują swoje obowiązki profesjonalnie, dbają o autorytet i wizerunek Urzędu Gminy i myślę ,że oni zgodzą się z moją oceną tego incydentu.  

 

Kazimierz Kulhawik

Przewodniczący

Stowarzyszenia Samorządność  

 

               Image


Komentarze (1)

 
Budzet Gminy Luzino na rok 2010

 

Image

Budzet Gminy Luzino na rok 2010

(plik PDF 1,25 Mb poczekaj plik się ładuje)

 

 

 


Skomentuj

 
Czas podsumowań w Kębłowie

Czas podsumowań w Kębłowie

         Po przeczytaniu ostatniego wydania Gryfa Wejherowskiego aż wstyd, jak gmina Luzino prężnie zdobywa środki unijne. W rankingu „Europejska Gmina – Europejskie Miasto” na 123 pomorskie gminy, gmina Luzino znalazła się na szarym końcu, zajmując 115 pozycję. Wyprzedziły nas takie gminy jak: Gmina Gniewino – 36 miejsce, Gmina Linia – 72 miejsce, Gmina Choczewo – 93 miejsce, Gmina Łęczyce – 94 miejsce, Gmina Szemud – 103 miejsce. Nie interesują nas wypowiedzi pana Wejera, że ranking jest za rok 2008, i że w tym roku gmina pozyskała więcej środków unijnych niż w poprzednich latach, ale inne gminy także pozyskały więcej niż w latach ubiegłych i znając życie znowu jesteśmy na szarym końcu. Czy w gminie są osoby odpowiedzialne za tego typu działania, jeżeli są, to czy są przeszkolone w tym kierunku. Jak widać inne, mniejsze gminy niż nasza radzą sobie z tym bardzo dobrze i biją nas na głowę. Czy tak dużej gminy jak nasza nie stać na zatrudnienie kompetentnej osoby z referencjami i doświadczeniem w pozyskiwaniu środków unijnych? Czy musi tu działać „REPUBLIKA KOLESI” – „TY MI A JA TOBIE”

        Zastanawia mnie co robią radni na posiedzeniach, widać że nie zajmują się tym czym mają. Na spotkaniu zorganizowanym dzięki Stowarzyszeniu Samorządność dotyczącym awarii oczyszczalni ścieków  część z radnych nawet nie wiedziała że istnieje taki problem. Od czego oni są? Będąc członkiem zarządu Stowarzyszenia Samorządność a zarazem mieszkańcem Kębłowa chciałbym się odnieść do działalności radnych z Kębłowa i gminy, w odniesieniu do naszej miejscowości.

       W budżecie na rok 2009 na miejscowość Kębłowo przewidziane były następujące inwestycje, (a co się z tym wiąże musiały zostać zabezpieczone środki finansowe na te działania)

Zadania drogowe:

-          budowa chodnika wzdłuż ulicy Ludowej

Zadania oświatowe i sportowe:

-          kontynuacja rozbudowy szkoły podstawowej

pozostałe zadania:

-          rozbudowa nowych ujęć wody

-          budowa placu zabaw

       Jak widać nie dość że tych inwestycji było mało a nawet bardzo mało jak na drugą co do liczby mieszkańców a pierwszą pod względem obszarowym miejscowości w gminie Luzino, to w dodatku tylko plac zabaw, z tych jakże ”wielkich” inwestycji został wybudowany. Zresztą taki plac zabaw to ma nie jeden mieszkaniec wsi na swoim podwórku. Czyż to nie śmieszne, czy to nie ośmiesza naszych radnych – wybranych przez nas aby dbali o godne warunki życia w naszej wsi, a może zastanówmy się nad ich kolejnym wyborem  2010 roku.

         Jako członek zarządu Stowarzyszenia Samorządność  staram się walczyć o dobro mieszkańców naszej wsi i gminy, na terenie Kębłowa działamy od stycznia 2009 roku i  dotychczas większość wniosków została pozytywnie rozpatrzona.

W imieniu mieszkańców Kębłowa oraz  Stowarzyszenia Samorządność w dniu 17.09 2009 roku, zgłosiłem propozycję wydatków do budżetu gminy na rok 2010 i są one następujące:

 

  1. Wykonanie wielofunkcyjnego boiska sportowego z otoczeniem do organizowania imprez masowych
  2. Chodnik przy ulicach Wiejskiej i Chłopskiej, chodnik przy ulicy Ludowej (inwestycja z roku 2009)
  3. Budowa łącznika szkoły podstawowej z salą gimnastyczną(szkoła zyska kilka sal dydaktycznych – inwestycja za rok 2009)
  4. Wydłużenie trasy autobusu linii 10, tak aby autobus wracał do Wejherowa ulicą Chłopską i Droga Krajową nr 6
  5. Wykonanie wiaty autobusowej przy kościele
  6. Progi zwalniające na ulicy Wiejskiej przy szkole ( w przyszły roku będzie położona nakładka asfaltu – inwestycja powiatu przy udziale gminy)
  7. Oświetlenie ul. Leśna Polana, Rolnicza oraz osiedle za stacją benzynowa pomiędzy ulicami Wiejską i Andersa

                                                               Marcin Piotr Klimczak

                                              Członek Zarządu Stowarzyszenia Samorządność

Komentarze (6)

 
Powalczmy o ,,swoje podwórko'' w Kębłowie są efekty

Powalczmy o „swoje podwórko”  w Kębłowie  są efekty

  I stało się wkońcu my mieszkańcy Kębłowa, doczekaliśmy się w roku 2009 naprawy nawierzchni naszych ulic, tzn. utwardzenia kruszywem, chociaż najważniejsza ulica Wiejska, dojazdowa do naszej wsi ciągle czeka na naprawę.  Na jednym z zebrań wiejskich Wójt obiecał także iż przed świętami wielkanocnymi zostanie wyłożona płytami Jumbo ul. Św. Jadwigi, czego jak dotychczas nie widać, aczkolwiek po ostatnich rozmowach w Urzędzie Gminy dowiedziałem się ze nastąpi to najpóźniej pod koniec czerwca.

           Dzięki staraniom mieszkańców oraz naszym Stowarzyszenia Samorządność udało się wykonać dwie studnie chłonne na ulicy Narcyzowej oraz rów drenażowy na ulicy Rolniczej. Ma to zapobiec corocznemu zalewaniu posesji oraz jedynej jak dotąd drogi dojazdowej do budynków.

           Również dzięki naszym wnioskom gmina Luzino zobowiązała się do utrzymania w należytym stanie technicznym odcinka ulicy Leśna Polana należącego do Nadleśnictwa Strzebielino tj. od ulicy Konwaliowej do asfaltu na ulicy Leśna Polana. W realizacji są także tabliczki z nazwami ulic, które w najbliższym czasie powinny pojawić się na naszych ulicach. Ciągle czekamy na kolejne zaplanowane na ten rok inwestycje: chodnik na ulicy Ludowej, rozpoczęcie budowy łącznika między  budynkami szkolnymi Szkoły w Kębłowie czy placu zabaw dla dzieci. Miejmy nadzieje ze nie skończy się to tylko na planach i doczekamy się wykonania zaplanowanych robót.

           Jako Członek Zarządu Stowarzyszenia Samorządność dziękuję Państwu za czynny udział w życiu naszej wsi, liczę na dalszą współpracę, która powoli zaczyna przynosić rezultaty. To my sami musimy walczyć o to, aby nam mieszkańcom żyło się lepiej.

                                                                                 Marcin Piotr Klimczak

Skomentuj

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 48 z 49
© 2019 Luzino Stowarzyszenie Samorz%u0105dno%u015B%u0107
Image Image Image Image