Start arrow Artykuły
Złe priorytety

Złe priorytey

Artykuł opublikowany w Dzienniku Bałtyckim

Przy planowaniu remontów dróg powiatowych nie uwzględnia się interesów większości mieszkańców Gminy Luzina. Stowarzyszenie Samorządność opowiada się za realizacją w pierwszej kolejności zadań o wyższym stopniu trudności i służących jak największej grupie mieszkańców gminy. Takim zadaniem według   Stowarzyszenia Samorządność jest na pewno modernizacja drogi powiatowej na odcinku ul.Wilczka  w Luzinie. Droga ta ma wpływ na życie, bezpieczeństwo i rozwój siedmiotysięcznego Luzina a więc około 50% obywateli gminy. Należy wspomnieć, że gmina a więc my mieszkańcy dofinansowujemy w 1/3 remonty dróg powiatowych, w związku z tym chcielibyśmy aby te środki były wydawane proporcjonalnie , efektywnie i zgodnie z wolą większości. Dotychczas wykonane remonty i zaplanowane na rok 2007 nie pokrywają się z oczekiwaniami zdecydowanej większości obywateli gminy Luzino

Ulica Wilczka jest drogą o strategicznym znaczeniu dla Luzina. Łączy ona wieś z Drogą Krajową nr 6 .Prawie cały ruch kołowy do Luzina odbywa się Drogą Krajową nr 6 i dalej ulicą Wilczka. Tą droga dowożone są dzieci z całej gminy do gimnazjum, przy tej ul. znajduje się kościół, wzdłuż tej  ulicy odbywa się intensywny ruch pieszy dzieci, młodzieży i dorosłych. Obecny stan techniczny tej drogi , rosnące przy niej stare, również chore drzewa, brak urządzonych przystanków autobusowych, chodniki w bezpośredniej styczności z drogą oraz bardzo duże natężenie ruchu pojazdów (służb ratowniczych, transportu bardzo ciężkiego, autobusów, pojazdów osobowych i jednośladowych ) stwarza w każdym miejscu tej ulicy i o każdej porze, zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców oraz utrudnia dalszy rozwój wsi.

Na tej ulicy mieliśmy już tragiczny wypadek z udziałem dziecka jadącego rowerem oraz zderzenie samochodu osobowego z drzewem.

Wystąpiliśmy z wnioskiem do Starosty powiatu wejherowskiego i wójta Gminy Luzino o ujęcie w planie remontów dróg na 2008rok ul. Wilczka.  Oczekujemy, że modernizacja wnioskowanego odcinka zostanie uwzględniona w planach i wykonana.

Z pełną determinacją domagamy się jednak jak najszybszego wycięcia wszystkich drzew przy w/w drodze.

««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 49 - 49 z 49