Geje i lesbijki - granice tolerancji

Artykuł został napisany w czasie, gdy Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy. Zakaz zorganizowania Parady Wolności wydany przez Prezydenta Warszawy sprowokował mnie do napisania tego artykułu. Artykuł nie został opublikowany, ponieważ redakcja Dziennika Bałtyckiego Oddziału w Wejherowie uznała, iż nie dotyka on spraw lokalnych. Jestem odmiennego zdania, mimo upływu czasu temat nadal jest aktualny a mieszkańcy Gminy Luzino mają prawo wypowiadać się również w tematach uniwersalnych a nie tylko w kwestii dziur w drogach i błota przed posesjami.

Geje i lesbijki - granica tolerancji

Kwestia wyznawanych wartości budzi wśród Polaków wiele emocji.Dzieje się tak za sprawą polityków, którzy lubią przed wyborami zajmować się trudnymi tematami nie zajmując przy okazji jednoznacznego stanowiska. Większość Polaków wyznaje uniwersalne wartości wywodzące się z wiary chrześcijańskiej mające swój podstawowy zapis w dekalogu. Polska zawsze była krajem tolerancyjnym dla mniejszości narodowych posiadających odmienną religię, kulturę i obyczaje. Chcemy odnieść się do zachowania mniejszości o odmiennej orientacji seksualnej, którzy co jakiś czas przypominają nam o swoim istnieniu. W Polsce bycie gejem czy lesbijką nie jest zabronione, nie jest karalne, jest to prywatną a nie publiczną sprawą zainteresowanych. Geje i lesbijki posiadają pełne prawa obywatelskie a więc mają prawo do zrzeszania się i manifestowania jak każdy obywatel tego kraju, praw zagwarantowanych przez konstytucję nikt nie może ich pozbawiać. Dlatego dziwi nas postawa w przeszłości niektórych prezydentów miast, zabraniających demonstracji w/w grupie. Nieskuteczne zakazy demonstracji dostarczały darmowej reklamy zarówno demonstrującym jak i obrońcom moralności i może o to chodziło żeby niektórzy politycy mogli zaistnieć medialnie.

Stowarzyszenie przyjmuje do wiadomości i akceptuje istnienie odmiennych orientacji seksualnych. Ale stanowią oni bardzo nieliczną grupę mieszkańców ziemi i dlatego trudno nam się pogodzić z tak agresywną manifestacją tej odmienności a że jest to odmienność zgodzą się z tym sami zainteresowani. Jesteśmy przeciwni odbieraniu im swobód obywatelskich, ale jeszcze bardziej sprzeciwiamy się rozszerzaniu ich praw. Mam na myśli przyznawanie im praw rodzicielskich oraz prawa do zawierania związków małżeńskich. Nie zgadzamy się na postępowanie wbrew naturze Dziecko może być poczęte tylko z kobiety i mężczyzny a więc i wychowywać dziecko może tylko ojciec i matka. Jest to tak oczywiste, że trudno zrozumieć, dlaczego politycy zmieniają prawo naturalne zgodnie z wolą mniejszości. (Mamy na uwadze kraje, w których to prawo już zostało zmienione, ale znając życie dalej proces będzie przebiegał lawinowo) Jest również zastanawiające skąd bierze się taka determinacja do afiszowania się swoją odmiennością, przecież nie jest to spowodowane prześladowaniami ze strony większości. Odpowiedz na to pytanie należy do psychologów i socjologów. Myślę, że przedstawiłem stanowisko Stowarzyszenia w sposób czytelny i zrozumiały