Start
Powietrze w wodomierzach

Powietrze w wodomierzach

 

       Dlaczego po każdej awarii wodociągów w Luzinie my mieszkańcy musimy przepuszczać przez wodomierze w swoich domach metry sześcienne brudnej  wody i powietrza?.

Ostatnią awarię mieliśmy w poprzednim tygodniu w czwartek 2007-12-16,a powietrze w rurach pier..... jeszcze w sobotę. Skutkiem tych zdarzeń są wyższe wskazania wodomierzy a więc i wyższe rachunki oraz uszkodzenia spowodowane uderzeniami powietrza. U mnie w dwóch wylewkach uderzenie powietrza wyrwało filtry – sitka koszt ok. 8złotych, jest to drobnostka. Ale mieszkańcy mają zainstalowane różne skomplikowane systemy filtrowania wody, systemy masażu ,sauny ,podgrzewania wody  czy systemy centralnego ogrzewania domów  , które mogą nie wytrzymać eksperymentów serwowanych przez administratora wodociągów. Istnieją  procedury nakazujące odpowiednie postępowanie na wypadek awarii wodociągu. Procedury dla zarządcy wodociągu i firmy usuwającej awarię.

       Po ostatniej awarii rozmawiałem o tym z wójtem, wójt zapewniał że zawsze przypomina usuwającym awarię o odpowietrzeniu i przepłukaniu naprawianych odcinków i jeżeli takie sytuację  powtórzą się w przyszłości prosił o informacje. Opisywana sytuacja wynika wiec nie z niewiedzy ale z niechlujstwa wykonawczego. W czasie rozmowy wójt poinformował ,ze nie powinno być już problemu z ciśnieniem wody dla mieszkańców po stronie torów od Drogi Krajowej ponieważ odcinek rury pod torami został zastąpiony rurą o odpowiednim przekroju. Problem ciśnienia występował zawsze w okresie letnim w związku z podlewaniem ogródków.

 

Kazimierz Kulhawik
  Skomentuj

Napisz komentarz
  • Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
  • Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • *Odśwież* swoją przeglądarkę, by dokonać zmiany kodu przed użyciem przycisku 'wyślij'.
  • Zachowaj w pamięci treść, jeżeli pomyliłeś kod.
Imię:
Tytuł:
Komentarz:

Ochrona:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

.

Image
 
Image
   
Image
 
Image
  
Image
 
Image
 
Image
     
Image

 

Gościmy

© 2019 Luzino Stowarzyszenie Samorz%u0105dno%u015B%u0107
Image Image Image Image