Zagrożenia dla obywatela Unii ze strony super rządu w Brukseli.

Zaczyna się materializować moje stwierdzenie z  artykułu Geje i lesbijki ,, trudno zrozumieć, dlaczego politycy zmieniają prawo naturalne zgodnie z wolą mniejszości. (mamy na uwadze kraje, w których to prawo już zostało zmienione, ale znając życie dalej proces będzie przebiegał lawinowo)." Ostatnio Trybunał Europejski ukarał Francję za odmowę prawa do adopcji dziecka lesbijce. Wynika z tego wyroku jasno, że kraj członkowski unii nie musi nawet zmieniać wewnętrznego prawa swego kraju,Trybunał Europejski narzuci i tak swoją interpretację. W tym konkretnie przypadku zinterpretowano to, jako odmowę adopcji dziecka osobie żyjącej samotnie, pomijając aspekt orientacji seksualnej. Sprawa dotyczy Francji a więc kraju bardziej liberalnego i tolerancyjnego od Polski. Ciekawe, jaki byłby wyrok gdyby dotyczyło to Polski, a więc kraju znanego w Europie z religijności i konserwatyzmu? Być może należy to potraktować jako przygotowanie gruntu na przyszłość. Znając mentalność mniejszości o odmiennej orientacji seksualnej należy oczekiwać, że w najbliższej przyszłości podobne sprawy wypłyną w Polsce. Reakcje naszych polityków jak zwykle, gdy chodzi o Trybunał Europejski są buńczuczne, zarozumiałe, uspakajające a wręcz lekceważące. Ale sprawa PZU - Eureko, budowa obwodnicy Augustowa w Dolinie Rospudy, opłaty za sprowadzane samochody i wiele spraw indywidualnych obywateli, pokazują jasno, że skończyły się żarty.

Zawsze byłem pro europejski, przeciwny nacjonalizmowi, ksenofobii, byłem za swobodnym poruszaniem się obywateli po Europie i innych kontynentach. (swoboda poruszania się po świecie przed I wojną światową i w okresie międzywojennym była większa niż mamy obecnie, a Prawo Rzymskie było doskonalsze i bardziej uniwersalne od tworzonego przez Unię Europejską) Z perspektywy kilku ostatnich lat rysuje mi się całkiem inny schemat , model Zjednoczonej Europy od ukształtowanego wcześniej w mojej wyobraźni i przedstawianego przez rodzimych Euroideologów. Główne motto Unii jest jasne i wyraziste ,,dobrowolne zrzeszenie państw przy zachowaniu suwerenności i odrębności kulturowej"

Trudno się żyje w gąszczu krajowych przepisów, nieraz tworzonych pod określone partie polityczne, określone grupy interesów a nawet pod indywidualne zapotrzebowanie wpływowych osób. Teraz dochodzi jeszcze prawo Unijne, które jest bardzo rozbudowane i którego tworzenie podobnie jak prawa krajowego nie musi być przejrzyste i klarowne. To prawo zgodnie z obawami antyglobalistów może być tworzone pod określone zamówienia globalnych grup interesów. W naszym krajowym parlamencie jest w każdej partii trzon aparatczyków i to oni ciągną tę biurokratyczną machinę, pozostała znakomita większość posłów albo udaje, że panuje nad sytuacja albo przez cztery lata bierz tylko dietę i glosuje zgodnie z wolą partii. W parlamencie Europejskim sytuację komplikują dodatkowo bariery językowe, jeszcze bardziej rozbudowana biurokracja i częste zmiany  prezydencji. Bardzo nieczytelna jest struktura i kompetencje władzy wykonawczej składa się ona z: Rady Europejskiej, Rady Unii Europejskiej, Komisji Europejskiej. Za kilka lat machina biurokratyczna może zacząć żyć własnym życiem poza kontrolą parlamentu. Piętrowe prawo (Unijne i krajowe) zacznie coraz bardziej uprzykrzać życie średnim i małym przedsiębiorcom, skomplikowane, czasochłonne i kosztowne wymogi dla nowo otwieranych przedsięwzięć mogą zablokować powstawanie nowych firm. Skomplikowane prawo służy tylko dużym już istniejącym na rynku gigantom. Trybunał Europejski niema łatwego zadania w takiej gmatwaninie narodów i przepisów ale moim zdaniem powinien w niektórych dziedzinach kierować się większym konserwatyzmem, szczególnie w sferze wartości moralno-etycznych oraz eksperymentów medycznych nad ciałem człowieka. Moje największe obawy budzą doświadczenia genetyczne nad wszelkimi organizmami żywymi, zbyt głębokie grzebanie w naturze może doprowadzić do nieszczęść w postaci różnorodnych mutacji. Należy  najpierw zbadać i wykorzystać  istniejące zdolności i możliwości ludzkiego umysłu .

Moim zdaniem skoro kraje zachowują suwerenność to powinny również zachować obszary życia, w których decydujące jest prawo krajowe .

Dodane przez al, w dniu - 03-04-2008 06:43