Start arrow Nasze wnioski arrow Przebudowa ul. Wilczka - bubel na kwotę 4,5 mln zł
Przebudowa ul. Wilczka - bubel na kwotę 4,5 mln zł

Plan przebudowy ul. Wilczka – bubel na kwotę 4,5 mln zł.

      Stowarzyszenie Samorządność  wielokrotnie występowało do wójta i  starosty   z wnioskami  o modernizację ulicy Wilczka w Luzinie, w celu wywarcia  nacisku na decydentów pisaliśmy o tym również w prasie. Z wielkim zadowoleniem i nadzieją przyjęliśmy wiadomość o podjęciu przez Organy Gminy decyzji o przebudowie ulicy. Jednakże nasze zadowolenie znikło wraz z zapoznaniem się z Planem przebudowy ulicy Wilczka. Wraz z przebudową  ulicy mieliśmy nadzieję na poprawę sytuacji w obrębie skrzyżowania z drogą krajową poprzez  wybudowanie prawoskrętu, oraz remont przejazdu kolejowego niestety te elementy nie będą objęte zakresem prac. W planie pominięto również odwodnienie, zatoczki dla autobusów, wjazd do ,,Delikatesów Zbych”. Zatoczki dla autobusów  na terenach zurbanizowanych są dzisiaj standardem ale chyba nie w Luzinie. Według nas głównym celem modernizacji  była poprawa bezpieczeństwa i przepustowości  ulicy, a nie naprawa nawierzchni i wybudowania zgodnie z panującą modą  ścieżki  rowerowej. Zatoczki  zwiększyłby bezpieczeństwo pasażerów  zwłaszcza tych wysiadających  wprost do rowu po stronie bez chodnika, oraz zwiększyłyby przepustowość i bezpieczeństwo na jezdni, gdyż autobusy nie blokowałyby przejazdu, myślę, że jest to istotniejsze niż ścieżka rowerowa . Jednakże jedno nie wyklucza drugiego gdyż pas drogowy  pozwala na pogodzenie tych spraw. Na przebudowę planuje się wydać około 4,5 miliona złotych, w tym ok. 1,5 miliona ze środków unijnych

Projekt Przebudowy –   Nr 1      Nr 2      Nr 3

            Stowarzyszenie Samorządność podjęło starania w celu zmiany ostatecznego zakresu prac do wykonani w trakcie przebudowy ulicy Wilczka w Luzinie, działania te będą zależne od rozwoju sytuacji, poniżej protest do Wójta Gminy Luzino. 

 

Kazimierz Kulhawik

Image 

 

 
  Komentarze (2)
Dodane przez Alonzo, w dniu - 08-01-2009 19:13
Nareszcie strona, z ktorej czegos mozna sie dowiedziec. A wiadomo juz kiedy zaczną ?
Dodane przez Karol, w dniu - 08-01-2009 18:19
No i wójt znowu pokazał, co może. Naprawdę jest to żałosne, żeby główna droga, będąca wizytówką wsi tak wyglądała, ale gdy w naszej gminie mówi się o "gruntownej modernizacji" no to wiadomo jak wychodzi. W stu procentach popieram państwa wniosek, szczególnie o to, aby nadać tej ulicy charakterystyczny wygląd, alby wyróżniała się od innych, oraz, aby wykonane zostało odwodnienie tej ulicy, gdyż za parę lat znowu pewnie będzie rozkopywana, aby to zrobić, a także o zatoki autobusowe i dodatkowe pasy zjazdowe i wjazdowe, których na tej ulicy i tak powinno być więcej, ale dobrze byłoby, alby chociaż powstał ten prze Drodze Krajowe 6. 
Pozdrawiam!

Napisz komentarz
  • Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
  • Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • *Odśwież* swoją przeglądarkę, by dokonać zmiany kodu przed użyciem przycisku 'wyślij'.
  • Zachowaj w pamięci treść, jeżeli pomyliłeś kod.
Imię:
Tytuł:
Komentarz:

Ochrona:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 Luzino Stowarzyszenie Samorz%u0105dno%u015B%u0107
Image Image Image Image