Start arrow Nasze wnioski arrow Odpowiedz wójta w sprawie nowej oczyszczalni scieków - majsersztyk

Przedstawiamy odpowiedź Wójta Gminy na nasz wniosek o udostępnienie informacji publicznej w sprawie oczyszczalni ścieków w Luzinie. W mojej ocenie jest to majstersztyk tylko nie wiadomo czego – przebiegłości urzędniczej, uniku czy nonszalancji i lekceważenia ?   Aż dziw bierze, że  wójt to podpisał, dla  analizy poniżej  nasz wniosek. My nie zadawalamy się tą odpowiedzią i zażądaliśmy spotkania Komisji Gospodarczej Rady Gminy i wójta z członkami Stowarzyszenia Samorządność.

Przewodniczący Stowarzyszenia Samorządność

Oświęcim w Luzinie!!!
Dodane przez !!!, w dniu - 19-09-2009 17:36
Wyrazy podziękowania dla Wójta i przewodniczącego Rady Gminy no i radnych z Luzina za duże angażowanie się w sprawie co raz większego fetoru z oczyszczalni który trwa od lutego 2009r naprawdę dzięki,no chyba przejdzie nam zamieszkać na gminie albo u Waldka Kunca.
Punkt 3.
Dodane przez Jan Kaczmarek, w dniu - 24-07-2009 21:48
Co to za odpowiedź?

Art. 67 pkt 1:
1. Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności:

ppkt 1):
dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę:

b) z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych, wynikających z odrębnych przepisów,

Moim zdaniem to jest jakaś ściema. Z tego co wyczytałem można się zasłonić tym punkcikiem pod warunkiem że tylko jedna firma jest w stanie zrealizować projekt. A jak wiadomo tych firm jest na pewno dużo więcej.

Wysłać pismo pt. "Proszę o wyjaśnienie jakie prawa wyłączne posiada firma której zlecono wykonanie projektu".

Pozdrawiam,