Start arrow Artykuły arrow Wójt nie uzyskał absolutorium

Rada Gminy nie udzieliła wójtowi absolutorium

W dniu 28.04.2010 na sesji Rady Gminy Luzino, Rada zapoznała się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy za 2009 rok. Po zapoznaniu się  ze sprawozdaniem odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie  udzielenia Wójtowi  Gminy absolutorium z wykonania budżetu gminy za 2009 rok. Na sesji obecnych było 11 radnych, za udzieleniem absolutorium głosowało pięciu radnych, przeciw sześciu. Z braku większości bezwzględnej (większość bezwzględna to 8 głosów) uchwała nie została podjęta jednakże skutek jest taki, że wójt absolutorium z wykonania budżetu nie ma czyli Rada absolutorium nie udzieliła. Jest to pierwszy przypadek niekorzystnego wyniku głosowania w sprawie udzielenia absolutorium z wykonania budżetu w 18 leniej karierze wójta Wejera. Niekorzystne głosowanie w sprawie udzielenia  absolutorium wójtowi przez Radę w której większość ma wójt w przededniu wyborów samorządowych  jest zastanawiające. Nie udzielenie absolutorium ma negatywny  wydźwięk polityczny dla wójta, w tym przypadku nie skutkuje żadnymi innymi sankcjami.

Stowarzyszenie Samorządność uważało i uważa , że sprawy gminy nie idą w dobrym kierunku. Poprzednie budżety były zachowawcze i ostrożne tylko w latach wyborczych dawało się zauważać niewielką aktywność inwestycyjną.

Dodane przez Fishi, w dniu - 14-11-2010 20:24
Proszę zwrócić uwagę na wydarzenia, których nie przedstawia się na niniejszej witrynie (kilka nie umieszczonych komentarzy a propos powyższego temu itp.) czy w "konserwie przedwyborczej" osobom jej zaprzyjaźnionym. Po pierwsze brak przyznania ?(tak wielce nagłaśniany m.in. tutaj) absolutorium nie do końca ma racje bytu. Wedle prawideł znanej nam rzeczywistości (tej takiej prawidziwej ;) ) prawdą jest, że rada nie podjęła ŻADNEJ uchwały w tym względzie. Krótko mówiąc nie byli w stanie dojść do wniosku czy przyznać czy też nie tego absolut... ble ble... dalej idąc tym tropem Pan Kunz jako przewodniczący Rady nie pojawił się na NAJWAŻNIEJSZYM głosowaniu owej kadencji. Po wtóre jego konkurent ( w ty wypadku Wejer) został pociągnięty do odpowiedzialności karnej prze RIO ( dla zainteresowanych oczywista sprawa) i co?! Przed każdą instancją wygrał. Radni nie potrafili udowodnić braku jego racji. Zastanawiające!
PS: to mój 3 komentarz dotyczący owego artykułu. Trzeci i ostatni, a parafrazując przysłowie ostatni będą prawdziwymi ;))
Pozdrawiam Panie przewodniczący!!!
Dodane przez Fishi, w dniu - 13-11-2010 23:32
PS: sprawa trafiła do RIO, gdzie rda została zganiona za swoje działanie, a racja nie zostałajej przyznana. Też ważna informacja...
swoją droga to niechlubny ewenement w działaniu naszych polityków na skalę krajową!
Dodane przez Fishi, w dniu - 13-11-2010 23:30
Myślę, że warto zwrócić uagę czytelnikom na brak siły ku uchwalenia ustawy w jakimkolwiek znaczeniu. Prawda jest taka, że Rada Gminy nie była w stanie podjąć decyzji o przyznaniu tudzież jego braku co do absolutorium dla wójta. Każdy również winien wiedzieć, że przewodniczący owej Rady nie pojawił się na najważniejszym dla niej (nas) głosowaniu w ramach swojej kadencji. Jeśli mówimy o faktach to przedstawmy je takimi jak pokazuje historia. Ot małe sprostowanie,
pozdrawiam
Dodane przez Fishi, w dniu - 11-11-2010 19:47
Witam,
rzeczą na którą szczegolnie w tym wypadku należaloby zwrócić uwagę jest brak przyjęcia jakiejkolwiek uchwały. To ewenemwnt na skalę krajową, aby Rada Gminy pobierając pieniądze za spotkanie nie potrafiła rozstrzygnąć sporu. Bardzo ważną informacja jest fakt braku Pana Walemara Kunza czyt. PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY na najważniejszej jej sesji w roku. Drodzy Państwo ten człowiek startuje teraz na wójta gminy Luzino! Poizdrawiam!
Dodane przez Fishi, w dniu - 05-11-2010 08:16
Rzeczą nie do pomyślenia jest fakt, iż Rada Gminy nie potrafiła podjąć jakiejkolwiek decyzji nie wspominając już o braku przewodniczącego na ww głosowaniu. Abstrahując od sympatii politycznych myślę, że warto zainteresować się tym faktem. Jest to paradoks na skalę krajową. Jeśli tak pracują radni to faktycznie czas na zmiany.