Start arrow Artykuły arrow Nonszalancja, ignorancja, strach czy dyskryminacja ?

Nonszalancja, ignorancja , strach czy dyskryminacja ?

Nonszalancja, ignorancja czy strach dyktują takie zachowania władzom gminy. Zwróćcie uwagę Szanowni mieszkańcy , obywatele  samorządnej niezależnej Gminy  Luzino na fakt, że istniejąca i działająca od pięciu lat na terenie Gminy Luzino organizacja społeczna Stowarzyszenie Samorządność nie została wymieniona w żadnym z gminnych elektronicznych publikatorów informacji.( Strona główna Gminy ,  Strona GOK ) My  na swojej stronie(Stowarzyszenie Samorządność )  to robimy na bieżąco uważamy ,ze  naszym obowiązkiem jako mieszkańców tej gminy jest jej promocja  i dostarczanie wam wszelkiej informacji, robimy to chociaż nie mamy takiego obowiązku a władza gminy ma taki obowiązek a robi to wybiórczo.   Szczególnie zirytowało nas   nie wspomnienie o Stowarzyszeniu Samorządność na stronie Gminnego Ośrodka Kultury, w związku z tym wysłałem list do Dyrektora GOK  o treści jak poniżej.

Stowarzyszenia Samorzadność

Witam i pozdrawiam Pana Dyrektora oraz zespół pracowników GOK. Bardzo ładna strona zarówno pod względem  wizualnym jak i merytorycznym, mankament to długo ładujące się zdjęcia należy to zgłosić wykonawcy - adminowi nie robią tego podejrzewam za  darmo wiec niech się wysilą i to usprawnią.  Jak napisałem strona merytorycznie mi się podoba ale w zakładce NGO zabrakło organizacji pozarządowej Stowarzyszenie Samorządność, które ma już pięcioletnią historię. Nadmienię, że jest to jedyna  od długiego czasu organizacja pozarządowa na terenie Gminy Luzino z tak długim żywotem utworzona oddolnie przez mieszkańców bez inspiracji władz. Wszystkie działające w gminie organizacje są to  branżowe organizacje (sport ,osp, kultura)    zostały powołane z inspiracji władz gminy bądź osób zasiadających we władzach i są co roku zasilane nie małymi  dotacjami z Budżetu Gminy. Mamy w Polsce kryzys Społeczeństwa Obywatelskiego i dlatego  Stowarzyszenie Samorządność powinno być powodem do dumy dla gminy a szczególnie dla urzędujących władz a nie wstydu. Dlatego dziwi nas, że nie  zostaliśmy wymienieni na stronie GOK jak również na innych stronach gminnych  finansowanych z publicznych pieniędzy, naszych pieniędzy. Stowarzyszenie Samorządność na swoim niezależnym portalu natychmiast po uzyskaniu informacji  umieszcza linki do każdej nowopowstałej gminnej  strony publicznej nie czekamy na żadne prośby ,wnioski . Gmina  była dotychczas zobowiązana ustawami do współpracy z organizacjami pozarządowymi , obecnie dokonano zmian w ustawach i napisano wspierać a nie jak było dotychczas współpracować a więc jest to zadanie gminy a nie kaprys. Nie działamy w podziemiu jesteśmy zarejestrowani w starostwie wejherowskim, powiadomiliśmy Organy Gminy Luzino, nie jesteśmy ścigani przez prawo, sugerowaliśmy chęć współpracy, jednakże władza zamiast wykorzystać nasz potencjał woli udawać ,że nas niema uznano nas jako zagrożenie i konkurencję dla istniejącego stanu rzeczy tak to odbieramy. Dotychczas stan ten ignorowaliśmy jednakże wykluczenie nas przez Instytucję kulturalną  powołaną między innymi do aktywizowania społeczeństwa , współpracy z wszelkimi organizacjami szczególnie w obszarze gminy pobudziło nas do reakcji.

P.S. Nie zamierzamy w  obecnej niedługo upływającej  kadencji występować z żadnymi prośbami, wnioskami, apelami  do Wójta, Rady Gminy, czy instytucji gminnych  o zaakceptowanie naszego istnienia o umieszczenie nas we wszystkich wykazach organizacji społecznych na terenie gminy, czy dopuszczenie do konsultacji społecznych przy podejmowaniu ważnych decyzji  dla rozwoju gminy. Najważniejsza jest dla nas sympatia i akceptacja mieszkańców czego dowody mamy w rozmowach bezpośrednich, otrzymywanej poczcie elektronicznej oraz ilości odwiedzin na naszym portalu internetowym

www.stowarzyszenieluzino.info

Stowarzyszenia Samorzadność