Start arrow Artykuły arrow Wyróżnienie władz gminy dla Stowarzyszenia Samorządność
Wyróżnienie władz gminy dla Stowarzyszenia Samorządność

Z okazji  jubileuszu 20 lecia Samorządu w Gminie Luzino zostałem wyróżniony przez władze Gminy Luzino  Dyplomem uznania oraz medalem okolicznościowym. Jest to dla mnie osobiście  i członków Stowarzyszenia Samorządność bardzo miły i sympatyczny gest ze strony władz gminy. Cieszy nas, że nasza obywatelska aktywność  i troska o sprawy wspólnoty gminnej jest pozytywnie oceniana.  Cieszy tym bardziej, że nieraz krytycznie odnosimy się do działań Rady i Wójta co wynika raczej z naszej troski i innego widzenia niektórych spraw a nie z czystego oportunizmu. Nie ograniczamy się tylko do recenzowania ale występujemy również z wnioskami i pomysłami. Mimo naszych chęci i wysyłanych  sygnałów nie doszło dotychczas do współpracy z Organami Gminy. Uważam, że nasz udział w podejmowaniu decyzji poprzez doradztwo i wyrażanie opinii a następnie wspieranie określonych przedsięwzięć i wywieranie nacisków przez Stowarzyszenie na organy wyższych szczebli może przynieść wiele dobrego dla Samorządu Gminnego. Wyróżnienie to traktujemy poważnie i liczymy na przyszłą ścisłą współpracę z władzami gminy.

Kazimierz Kulawik

Przewodniczący Stowarzyszenia Samorzadność