Start arrow Nasze wnioski arrow Wniosek o wyjaśnienia w sprawie pisma Gen Gazu

       Ostatnio mieszkańców bardzo zbulwersowało  pismo Gen Gazu  BS/GE-KT/ML/11/18287 z dnia 31.03.2011 rozesłane wśród odbiorców gazu z terenu Gminy Luzino. Mieszkańcy zwrócili się do nas o wyjaśnienie tej sprawy. Wystąpiliśmy  do wójta gminy z wnioskiem (wniosek poniżej) o wyśnienia z podobnym w treści wnioskiem zwróciliśmy się również  do Gen Gazu. Po otrzymaniu wyjaśnień od wójta i firmy Gen Gaz zwrócimy się o  opinię w tym temacie do rzecznika praw konsumentów.

 

Kazimierz Kulhawik

Prezes Stowarzyszenia Samorządność

Image 
  Komentarze (1)
Pismo
Dodane przez Fishi, w dniu - 19-04-2011 12:34
W oczekiwaniu na pismo z urzędu posłużę się wypowiedzią Przewodniczącej Rady gminy z forum Twoje-luzino.pl  
 
"dzisiaj odbierałam mnóstwo telefonów w tej sprawie. Problem polega na tym, że Gmina zamierza wprowadzić wyższą opłatę za korzystanie Gen-Gazu z naszego terenu(przebieg rur). Gen-Gaz, to bardzo bogata spółka, a płaci Gminie grosze. Sprawa ta była omawiana na ostatniej Komisji Gospodarczej. Wójt informował o wprowadzeniu o zamiarze wprowadzenia wyższej oplaty i radni nie wnosili sprzeciwu. Osobiście uważam, że bardzo słusznie, ponieważ nie można ugunac się przed zadnymi szantażami. Pisma o 100% podwyżce, które Gen-Gaz wysyła do klientów są co najmniej nie na miejscu. Moim zdaniem spółka ta wywiera nacisk na władze gminne, aby nie podwyższać im tej opłaty. Nie można straszyć ludzi!To jest nieuczciwe! Poza tym te 100% to blef, gdyż po pierwsze jest to niezgodne z prawem, a po drugie Urząd Konkurencji nie zaakceptuje im tak wysokiej podwyżki, tylko dla klientów z terenu Gminy Luzino. Szersza informacja na ten temat będzie w świątecznym wydaniu Biuletynu Gminnego." 
 
Nadmieniam również, że dnia 26.04.2011 odbędzie się posiedzenie komisji gospodarczej w ww temacie. Myślę, że warto poczekać z odpowiedzią (jeśli rządamy konkretów) do tej daty. 
 
-------dodano 19.04.2011

Napisz komentarz
  • Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
  • Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • *Odśwież* swoją przeglądarkę, by dokonać zmiany kodu przed użyciem przycisku 'wyślij'.
  • Zachowaj w pamięci treść, jeżeli pomyliłeś kod.
Imię:
Tytuł:
Komentarz:

Ochrona:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019 Luzino Stowarzyszenie Samorz%u0105dno%u015B%u0107
Image Image Image Image