Start arrow Artykuły arrow Wniosek o odwołanie Pprzewodniczącej Rady Gminy Luzino

Wniosek o odwołanie Przewodniczącej Rady Gminy Luzino

Radni opozycyjni złożyli wniosek o odwołanie Pani Genowefy Kasprzyk z funkcji Przewodniczącej Rady Gminy Luzino. Wiadomo, że radni opozycyjni nie mają większości a więc wniosek powinien przepaść w głosowaniu, ale nie wydaje mi się, aby tak się stało. W moim odczuciu radni się dogadali i jest już pozamiatane. Stanowiska są rozdzielone głosowanie jest tylko formalnością. Ale wszystko może się zdarzyć, głosowanie o odwołanie przewodniczącej jest tajne. Gdyby wójt zechciał obronić przewodniczącą to jestem pewien, że byłaby to obrona skuteczna. Czy radni większości rządzące bez konsultacji z wójtem i bez jego przyzwolenia zdecydowaliby się na ten ruch? Wszystkiego  dowiemy się po sesji.