Start arrow Artykuły arrow Oświadczenie Przewodniczącej Rady

Dla równowagi stron przedstawiam oświadczenie Pani Genowefy Kasprzyk Przewodniczącej Rady wygłoszone na sesji  Rady w dniu 29.03.2012.  Oświadczenie to pani przewodnicząca wkleiła do komentarza do poprzedniego artykułu. Nie zgodziłem się na wcześniejsze  żądanie opozycji  udostępnia strony Stowarzyszenia  opozycji, jednakże w zawiązku z wyjątkową sytuacją zgodziłem się na ich  prośbę opublikować   „ uzasadnienie wniosku o odwołanie przewodniczącej Rady” To samo uczyniłbym dla przewodniczącej gdyby o to poprosiła po sesji lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Mimo że tego nie zrobiła  dla równowagi publikuję to oświadczenie z własnej inicjatywy  w odrębnym artykule.

Oświadczenie

Wysoka Rado, w związku z wnioskiem o odwołanie mnie z funkcji przewodniczącej Rady Gminy Luzino pragnę wyrazić na ten temat swoje zdanie. Według mnie złożony wniosek jest nieuzasadniony, nie odnosi się do faktów, a jedynie ad persona. Absolutnie nie zgadzam się z argumentami, które opozycja przedstawiła jako powód mojego odwołania. Swoje obowiązki wykonuję rzetelnie, sumiennie i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Towarzyszy mi ciągła troska, aby sesje były dobrze zaplanowane, prowadzone, przygotowane na konkretne tematy, merytoryczne i krótkie. Staram się być odpowiedzialna, solidna, konsekwentna w działaniu, zawsze chętna do pracy i najpierw wymagam od siebie, a dopiero potem od innych. Jestem radną bardzo zaangażowaną na rzecz mieszkańców, a to, co opozycja uważa za moje wady, inni postrzegają jako walory. Dla dobra gminy wielokrotnie deklarowałam chęć współpracy z całą Radą, ale ze strony opozycji wola ta była notorycznie ignorowana, spotykały mnie same ataki, agresja i pomówienia. Jak mogłam nie reagować, na uwłaczające radnym mojego klubu, lub Wójtowi obraźliwe słowa? Radni opozycyjni skupili swoją uwagę wyłącznie na żądaniach. Chodzi o podział funkcji w gminie, często też o błahostki, jak ta, że nie dbam o higienę ich umysłu, czyli za dużo jest pracy na sesjach i komisjach. Mamy obowiązek jako radni poświęcać tyle czasu sprawom mieszkańców, ile wymaga tego najlepiej pojęty interes społeczny, powinniśmy zgłaszać nowatorskie pomysły, mieć ugruntowane poglądy i nie bać się ich wygłaszać. Wyborcy wybrali nas i powołali do pełnienia określonych zadań oraz do odpowiedzialnej służby, a nie dla zabawy. Nowa ustawa z 20 stycznia 2011 r. o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych (Dz.U.nr 34 p.173) wprowadza nowe zasady, w myśl których radni jako funkcjonariusze publiczni za błędne decyzje mogą ponosić pełne konsekwencje finansowe, łącznie z własnym majątkiem. Jest kryzys, czasy są obecnie bardzo trudne, rząd obcina samorządom środki, jak u nas jest wiemy, ale jak będzie nie. Mam zatem pełną świadomość, że ciąży na mnie szczególna odpowiedzialność. Muszę czuwać, nie tylko nad tym, aby wszystko odbywało się zgodnie z prawem, ale też, żeby gmina Luzino nie poniosła żadnego uszczerbku finansowego tytułu niewłaściwych decyzji Rady Gminy. W naszej rzeczywistości samorządowej ścierają się dwie skrajnie różne wizje gminy. Trudno jest to pogodzić i wypracować koncyliacyjne stanowiska. Dlatego dokładałam wszelkich starań, aby nie dopuszczać do destabilizacji prac Rady i próbowałam zachęcać do wspólnej pracy na rzecz mieszkańców. Ze strony radnych opozycyjnych występował jednak notoryczny brak konstruktywnej współpracy, ale to od mądrości zasiadających w Radzie osób, od naszej staranności, sumienności i odpowiedzialności zależeć będzie obecny i przyszły kształt gminy Luzino. Każdy ma prawo do swojego zdania, ale najważniejsze jest moim zdaniem dążenie do wspólnie wypracowanych dobrych decyzji dla mieszkańców. Uważam, że różnić się trzeba, ale twórczo i mądrze. To jest prawdziwa wartość. Zwracam się do mieszkańców. Szanowni Państwo, deklaruję otwarcie, że opowiadam się za Wójtem Wejerem, popieram jego program, jest najlepszy i ma przyszłość. W gminie Luzino widać postęp, rozwój, rozkwit. Gmina rozwija się i pięknieje, mieszkańców to cieszy, a o to przecież nam wszystkim chodzi. Na koniec pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które podjęły ze mną współpracę, również przybyłym na dzisiejszą sesję mieszkańcom, aby wspierać ten dobry dla naszej gminy kierunek. Jest dla mnie zaszczytem pracować wspólnie z Państwem na rzecz społeczności luzińskiej. Informuję Państwa uprzejmie, iż nie wezmę udziału w głosowaniu. Oddaję się do dyspozycji Wysokiej Rady. Dziękuję.

Kębłowski nepotyzm
Dodane przez Bodo, w dniu - 03-04-2012 14:00
Coś się dzieje u nich w klubie.Chyba jest rozłam.Koszałka broni swojej skóry, bo prawie całą familię zatrudnia w szkole z żoną dyrektorką w Kębłowie. Wójt mu to podobno wprost wypalił. Chuczy o tym w całym Kębłowie.
Kobieta na medal
Dodane przez Katarzyna, w dniu - 02-04-2012 19:03
Yes, yes,yes!
Tak trzymać pani Genowefo, a pan Kulhawik ma rację, że chłopcy od Wejera funta kłaków sa nie wart. Niech nie robią siary. Lepszego kandydata jak pani G.Kasprzyk na razie znie ma, a w gminie nie jest źle.