Start arrow Artykuły arrow Ponowny wniosek radnych o odwołanie Przewodniczącej Rady Gminy Luzino

Ponowny wniosek radnych o odwołanie Przewodniczącej Rady Gminy Luzino

Trzynastu (13) radnych podpisało się pod wnioskiem o odwołanie radnej Genowefy Kasprzyk z funkcji Przewodniczącej Rady Gminy Luzino. Radni wnioskują o rozpatrzenie i przegłosowanie wniosku na najbliższej sesji tj 29 czerwca (piątek) godz 13.00 lub zwołanie w terminie późniejszym sesji nadzwyczajnej. Ze względów ekonomicznych korzystne byłoby przeprowadzenie procedury odwołania i wyboru nowego przewodniczącego na najbliższej sesji tj w piątek ale to przewodnicząca zadecyduje czy uzupełni porządek obrad o te punkty czy wyznaczy termin dodatkowej sesji nadzwyczajnej. Poprzednia próba odwołania przewodniczącego podjęta przez opozycję była nieudana mimo zakulisowych gier, teraz wydaje się pewne na 100% , że rządzący i opozycja ramię w ramię odwołają radną Genowefę Kasprzyk z funkcji i wybiorą nowego przewodniczącego .Dlaczego tak się stało odpowiedź pośrednia jest w poprzednich artykułach, osobiście uchylam się od bezpośredniego i wprost komentowania zachowań radnych i wójta. Jak poprzednio pisałem wójt aby zaakceptować odwołanie przewodniczącej musi zadbać o zbudowanie stabilnej większości w Radzie bez głosu radnej Genowefy Kasprzyk. Czy zbudował tę większość czy nastąpiły jakieś transfery okaże się to już po głosowaniu przy wyborze nowego przewodniczącego. Jako mieszkaniec tej gminy jestem raczej zaniepokojony niż obojętny czy podekscytowany obecnym stanem. Znając potencjał i ambicje radnych to nie będzie koniec zamieszania i konfliktu. A to ustabilizuję tylko stagnację w gminie, polityka wzięła górę nad gospodarskim podejściem do rządzenia. Już obecnie były stopowane dobre pomysły które mogłyby służyć nam społeczności gminnej ale nie służyły lansowaniu się niektórych polityków.