Start arrow O nas

REGULAMIN STOWARZYSZENIA SAMORZĄDNOŚĆ- wejdź

Jesteśmy polską organizacją pozarządową, nie nastawioną na zysk. Działamy na rzecz wzmocnienia i podniesienia skuteczności  różnorodnych form działania społecznego na szczeblu lokalnym (gmina, powiat). W tym celu postanowiliśmy skorzystać z przysługujących nam praw  i w maju 2005 r. powołaliśmy do życia  Stowarzyszenie. Chcemy aby Stowarzyszenie przekształciło się w szeroki ruch społeczny skupiający w swoich szeregach mieszkańców  Gminy Luzino czujących potrzebę zmian w szeroko rozumianym rozwoju naszej Małej Ojczyzny. Zainteresowanych przystąpieniem  do Stowarzyszenia oraz potrzebujących z naszej strony wsparcia prosimy o kontakt :
e-mail: stowarzyszenieluzino@wp.pl

Celem stowarzyszenia jest:

1.  Rozbudzanie szerokiej inicjatywy dla wszechstronnego rozwoju społecznego, gospodarczego i kulturalnego w szczególności w środowisku lokalnym i regionalnym.

2.  Popularyzowanie wiedzy z dziedziny samorządności wśród społeczeństwa.

3.  Działanie na rzecz zwiększenia udziału społeczności lokalnej w życiu publicznym.

4.  Troska o uczciwość w życiu publicznym.

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:

1.  Organizowanie spotkań, prelekcji, wystaw, koncertów oraz innych imprez.

2.  Prowadzenie działalności wydawniczej w formie niedochodowej.

3.  Współpracę z wszelkimi osobami i organizacjami o podobnych celach działania.

4.  Występowanie z wnioskami i opiniami do właściwych organów administracji państwowej i samorządowej.

5.  Mobilizowanie opinii publicznej i wywieranie nacisku na władze w celu wprowadzania zmian zgodnych z celem działania Stowarzyszenia.

6.  Udzielanie członkom i mieszkańcom porad,wsparcia i pomocy.

Zarząd Stowarzyszenia Samorządność

Członkowie zarządu

ImageImageImageImage

Mieczysław Brzeski                 Kazimierz Budnik                 Piotr Klimczak               Piotr Wunsch

popieram działanie
Dodane przez gość, w dniu - 30-01-2011 19:37
Serdecznie popieram działanie i chęć zmian. Przyglądajcie się uważnie gdyż gmina chyli się pod obecną władzą ku upadkowi, wierzę że kiedyś się to zmieni m.in. dzięki takim inicjatywom jak wasza.
Brak kobiet
Dodane przez EVA, w dniu - 26-10-2010 12:29
Same chłopy! A kobiety do garów i dzieci,ewentualnie mogą przyjść zagłosować.To nie wygląda zachęcająco.Panowie! Radzę ocieplic wizerunek.
POPARCIE W DZIAŁANIACH
Dodane przez JAŚ KOWALSKI, w dniu - 16-11-2009 11:32
PANOWIE DO PRACY!! WKOŃCU TO GMINA SZASTA PIENIĘDZMI NASZYMI I TYMI Z UNI,CZY ŻLE CZY DOBRZE TO MUSICIE SAMI TO WYŁAPYWAĆ.POPIERAM WASZE DZIAŁANIA I LICZĘ NA EFEKTY MIESZKANIEC UL.DŁUGIEJ.